Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska

Radość, miłość, ogrom uczuć. To kwintesencja sesji narzeczeńskiej. Pewnie widzieliście mnóstwo takich zdjęć? Czuć od nich ten wyjątkowy klimat. Nieważne czy zdjęcia zrobione są w lesie, w parku, na łące, w kawiarni czy na placu zabaw. Sesja przedślubna zawsze ma swój wyjątkowy urok. 

Kiedyś takie sesje praktycznie nie istniały, nikt nie myślał o robieniu sobie zdjęć w takiej wersji. Zresztą sesje ślubne też były bardzo okrojone. Cieszę się więc, że fotografia ślubna się zmienia i daje tyle możliwości. Chwile są bardzo ulotne. Szybko w życiu codziennym łatwo o zapomnienie tych drobnych okruchów szczęścia. Fotografia więc wyciąga pomocną dłoń, a właściwie aparat :). 

Sesja narzeczeńska gratis! Napisz po specjalną ofertę ślubną


Dziś sesja narzeczeńska wchodzi coraz bardziej do standardów usług ślubnych u fotografa. Pytania o taką sesję coraz częściej pojawiają się podczas wstępnych rozmów z narzeczonymi. Przyszli nowożeńcy obserwują przecież rynek ślubny i wiedzą, co w trawie piszczy. Dlatego sesje przedślubne stają się tak bardzo popularne. Żeby jednak zdecydować się na profesjonalną sesję narzeczeńską, warto co nieco o niej wiedzieć. Dlatego właśnie powstał ten krótki poradnik. Zapraszam więc do lektury

SESJA NARZECZEŃSKA PRAKTYCZNE PORADY

O sesję narzeczeńską pyta chyba większość par, które decydują się na reportaż ślubny. Pyta też sporo osób, które po prostu szukają fotografa do sesji narzeczeńskiej. 

Po co robić sesję narzeczeńską? Kiedy ją wykonać? Ile kosztuje sesja narzeczeńska? Takie pytania najczęściej padają z ust osób, które są zainteresowane tego typu sesją. 

Potem oczywiście dochodzi do kolejnych wahań i zapytań. Jak się przygotować do sesji. Co zabrać. Czy lepiej blisko domu, czy może wybrać jakieś specjalne miejsce. W jakim klimacie zorganizować sesję przedślubną? Jedna decyzja podjęta, rodzą się kolejne wątpliwości. Od tego właśnie macie swojego fotografa. Z pewnością odpowie na wszystkie pytania i razem z Wami przygotuje sesję narzeczeńską. Tak też bywa w przypadku moich par. Część z nich ma swoje sprecyzowane plany. Część oczekuje pomocy i rady. Dlatego też myślę, że taki poradnik jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej zdecydowanie się przyda. Już na starcie wyjaśni on wiele wątpliwości. 

WSZYSTKO O SESJI NARZECZEŃSKIEJ

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się sesje narzeczeńskie. Najczęściej wykonywane są jako dodatek do planowanego pleneru ślubnego. Cena sesji przedślubnej najczęściej jest dużo niższa niż sesji ślubnej. Bywa też zawarta już w pakiecie ślubnym.

Sesja narzeczeńska daje sporo frajdy, satysfakcji. Jest też całkiem przydatna w praktyczny sposób. Chyba nie warto dużo się zastanawiać nad tym, czy ma ona sens. Wszystko przecież przemawia za :). Zresztą wystarczy popatrzeć na ogrom zdjęć z sesji narzeczeńskich w Internecie. Czy i Wy nie chcielibyście mieć w swoim albumie tak wyjątkowych zdjęć? Jestem całkowicie przekonany, że jak najbardziej tak.

ZDJĘCIA Z SESJI NARZECZEŃSKIEJ 

Pytania o przygotowanie sesji narzeczeńskiej to jedno. Druga część pytań związana jest ze zdjęciami z sesji. Tu akurat ciągle pojawiają się nowe opcje na wykorzystanie zdjęć z sesji narzeczeńskich. Okazuje się, że sesja przed ślubem to nie tylko przyjemne chwile i cudowna pamiątka. Zdjęcia z takiej sesji dają wiele praktycznych zastosowań już na samym weselu. 

 • Podziękowania dla Rodziców.
 • Prezenty dla gości ze zdjęciem Pary Młodej.
 • Personalizowane zaproszenia na ślub.
 • Dekoracja sali weselnej.

To tylko niektóre z pomysłów na zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Inspiracji na kolejne znajdziecie w Internecie całe mnóstwo. Tak więc nie czekajcie i rezerwujcie termin na swoją sesję przedślubną. 

SESJA NARZECZEŃSKA – ZDJĘCIA DO REPORTAŻU ŚLUBNEGO

Reportaż ślubny to historia opowiadająca o miłości. Wbrew pozorom reportaż ślubny nie musi obejmować tylko dnia ślubu. Młode pary stają się świadome innych możliwości wykonania zdjęć. Dzięki nim reportaż ślubny jeszcze bardziej staje się urozmaicony, a takie zdjęcia dodają mu smaku. Jako fotograf ślubny popieram ten trend całym sercem. Cieszę się, że w końcu fotografia ślubna przestaje być tylko zwykłymi zdjęciami robionymi w kilku najważniejszych momentach. Opowiada raczej kompletną historię dwojga ludzi łączących się na całe życie.

W tym właśnie trendzie pozostają sesje narzeczeńskie, które idealnie otwierają karty reportażu ślubnego. Sesja narzeczeńska sprawia, że zdjęcia ślubne są kompletne, mają swój początek i koniec.

SESJA NARZECZEŃSKA – PO CO WŁAŚCIWIE JĄ ROBIĆ

Poniżej przedstawiam kilka niezaprzeczalnych plusów sesji narzeczeńskiej. Pewnie dla każdego z Was co innego będzie w niej ważne. To jednak uniwersalny zbiór powodów, dla których naprawdę warto zdecydować się na sesję przed ślubem. 

 • Sesja narzeczeńska to pamiątka. Czas narzeczeństwa to czas, kiedy jesteście tylko i wyłącznie dla siebie nawzajem. Czas, gdy każda chwila, którą razem spędzacie, przesycona jest Waszym uczuciem, planami, marzeniami. Dlaczego tego nie uwiecznić na zdjęciach i móc w przyszłości wracać do tych chwil.
 • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Dają Wam one wiele praktycznych możliwości. Możecie wykorzystać je w zaproszeniach ślubnych, winietkach, podziękowaniach dla rodziców, slajdach wyświetlanych na weselu.
 • Sesja narzeczeńska to też sposób na to, by jeszcze przed dniem ślubu pozbyć się skrępowania związanego z obecnością fotografa i aparatu.
 • Na sesji narzeczeńskiej nauczycie się pozować, swobodnie zachowywać przed obiektywem.
 • Poznacie swojego fotografa ślubnego i jego styl pracy, a jemu będzie potem łatwiej Was fotografować.

Czy nie wydaje się Wam, że to wystarczająco dużo plusów? Że zdecydowanie warto zdecydować się na sesję narzeczeńską? Pomijając to wszystko, taka sesja we dwoje to też super rozrywka. Sprawdźcie sami. 

KIEDY WYKONAĆ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

Każdy fotograf pewnie powie Wam co innego, jedno jest pewne. Sesję narzeczeńską trzeba wykonać odpowiednio wcześniej. Wykonane zdjęcia można wtedy wykorzystać już na ślubie. Większość fotografów w ścisłym sezonie ślubnym może zwyczajnie nie mieć czasu na dodatkowe sesje zdjęciowe. Warto więc, jak najwcześniej się umówić i to zorganizować.

GDZIE I KIEDY NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

 • Złote godziny świetnie sprawdzą się w sesjach narzeczeńskich. Na chwilę przed wschodem i zachodem słońca światło nabiera miękkich, złotych tonów. Nadają one niezwykły klimat fotografiom. Oczywiście nie jest to konieczność. Sesja narzeczeńska może odbyć się w dowolnej porze dnia.
 • Sesja narzeczeńska może odbyć się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i miejscach spokojniejszych. Najważniejsze, abyście dobrze i swobodnie się czuli, a klimat był dopasowany do pomysłu na zdjęcia.

MIEJSCA NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

 • Sesje narzeczeńskie najczęściej wykonywane są w miarę blisko miejsca zamieszkania.
 • Mogą to być miejsca ważne dla Was z powodów sentymentalnych lub takie, które po prostu lubicie. Jeśli macie swój pomysł to super, jeśli nie to razem na pewno coś wymyślimy. 
 • SESJA NARZECZEŃSKA ŚLĄSK GDZIE ZROBIĆ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ NA ŚLĄSKU
  Bardzo często wykonuję sesje narzeczeńskie w Katowicach. Okolice NOSPR, Spodka, Parku Śląskiego to całe mnóstwo miejsc na sesje. Często również wykorzystuję lasy i łąki naszego regionu. Równie chętnie zamki, pałace i parki. Sesja narzeczeńska na Śląsku to coraz popularniejszy temat związany z fotografią ślubną. Każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejsca na sesje zdjęciowe w Katowicach, Gliwicach lub innych miejscowościach regionu.

POMYSŁY NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

Sesja narzeczeńska ma wyrażać Was i Wasze osobowości. Wolicie sesję intymną, spokojną w miejscu, gdzie nikt nie będzie zakłócał spokoju? Żaden problem- zrobimy sesję narzeczeńską w lesiesesję narzeczeńską na łące. Kręci Was klimat miejski, dynamiczny- to może sesja narzeczeńska w Gliwicach lub sesja w centrum Katowic. Lubicie jakiś sport? Może sesja narzeczeńska w klimacie sportowymSesja narzeczeńska z alpakami lub sesja narzeczeńska z końmi to też ostatnio modne tematy. 

Możemy też zorganizować sesję zaręczynową. Zaznaczymy wtedy na zdjęciach moment wręczenia pierścionka zaręczynowego. Sesja zaręczynowa na pewno będzie wyjątkową pamiątką. Zresztą sesja zaręczynowa może być też niespodzianką dla przyszłej żony.

Ja zachęcam też ze swojej strony do sesji narzeczeńskiej w klimatach sensualnych. Sensualna sesja narzeczeńska będzie nie tylko pretekstem do spędzenia razem wyjątkowych chwil w pięknym apartamencie. Wasze zmysłowe zdjęcia ukażą Waszą miłość w trochę innej odsłonie. 

JAK DŁUGO TRWA SESJA NARZECZEŃSKA

 • Najczęściej sesje trwają do 3 godzin, ale to żadna reguła.
 • Najważniejsze, abyście złapali luz w pracy przed obiektywem. Potem już będzie łatwo i szybko.

CO UBRAĆ NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ.

 • Ubierzcie się swobodnie i wygodnie. Najlepiej w ubrania, które lubicie i w których chodzicie na co dzień. Tylko wtedy będziecie sobą i swobodnie zachowacie się przed aparatem.
 • Stroje dostosujcie do miejsc, w których będziemy robić zdjęcia.
 • Najlepiej weźcie kilka stylizacji. Zawsze łatwiej wtedy wybrać, co ładniej się prezentuje w obiektywie aparatu.
 • Wskazany jest delikatny makijaż u narzeczonej podkreślający jej urodę.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI NARZECZEŃSKIEJ

 • Zapytajcie swojego fotografa jak przebiega sesja narzeczeńska.
 • Przeglądnijcie Internet. Popatrzcie ma zdjęcia tam dostępne, podpatrzcie, zainspirujcie się.
 • Przed sesją postarajcie się być wyspani i wypoczęci.
 • Zjedzcie lekki posiłek przed sesją.
 • Zabierzcie ze sobą dobre humory i dobre nastawienie do sesji zdjęciowej a stres zostawcie w domu.

CO JESZCZE – ELEMENTY DODATKOWE NA SESJI NARZECZEŃSKIEJ

Na sesji narzeczeńskiej możecie postawić na totalny minimalizm. Tylko Wy i Wasza miłość, reszta to tło. Możecie też pokusić się o dodatkowe rekwizyty. Co sprawdzi się na sesji narzeczeńskiej?

 • Kosz piknikowy.
 • Koc.
 • Kilka balonów.
 • Może gitara, jeśli któreś z Was gra.
 • Rowery.

Tak naprawdę możecie zabrać, co tylko chcecie. Ważne, żeby gadżety nie przytłoczyły Was i Waszych emocji.

SESJA NARZECZEŃSKA

Sesja zakochanych w sobie ludzi, to piękne i magiczne chwile. Razem z Wami cieszę się wszystkim tym, co Wy przekazujecie sobie nawzajem. W dyskretny sposób rejestruję to na kadrach zdjęciowych.

Sesja narzeczeńska z pewnością będzie fajnym przeżyciem. Zostawi też po sobie wyjątkową pamiątkę. Zapraszam wszystkie przyszłe Pary Młode do zapoznania się z moją ofertą sesji narzeczeńskiej.