O mojej fotografii

O mojej fotografii

W tym miejscu chciałbym trochę napisać też o mojej fotografii. O tej ślubnej, o tej kobiecej. O wszystkim, czym ona jest dla mnie. Opowiem, jak pracuję, jak wygląda dzień w reportażu ślubnym. To też miejsce, gdzie jako fotograf chciałbym podzielić się swoimi wyróżnieniami. Jeśli więc interesuje Was moja fotografia, to zapraszam dalej. 

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Wyróżnienia w kategorii fotografia ślubna są dla mnie bardzo ważne, jednak nie najważniejsze. Ważne, bo docenione zostały w tym ogromie fotografii ślubnych. Jednak zawsze zdjęcia robię przede wszystkim dla moich klientów. To tam dla mnie jest najważniejsze zadowolenie. To Młodym Parom powinny podobać się moje zdjęcia, bo są o nich i dla niech. Tak więc najważniejsze wyróżnienie w kategorii fotografia ślubna, to radość z pięknego reportażu ślubnego widoczna na ich twarzach. 

JAKI JESTEM?

O sobie pisać najtrudniej. Jaki jestem? Chyba najważniejszymi moimi cechami są otwartość, wrażliwość, i solidność. Te cechy wydają mi się zresztą bardzo ważne w pracy fotografa ślubnego. Dają mi inne spojrzenie na świat, inne postrzeganie rzeczywistości. Dzięki temu patrzę szerzej i staram się wzrokiem i sercem ogarnąć więcej. Tak samo zachwycają mnie ludzkie emocje i ich twarze, jak i pojedyncza kropla deszczu żłobiąca strużkę na szybie. Świat daje mi nieskończenie wiele możliwości zachwytu, zastanowienia, życia chwilą. Jestem przede wszystkim fotografem i widzę wszystko dookoła.

Fotograf to nie ktoś pracujący od 9 do 17, a potem odcinający się od swojego życia zawodowego. Fotograf pracuje cały czas. Nie dlatego, że musi, po prostu praca to jego pasja i życie. Myśląc i mówiąc o fotografii, jak o pracy absolutnie nie mam na myśli czegoś, z czym trzeba się uporać, by wykonać zadania. To raczej sposób życia. Praca przenika się z pasją. Ciągle myśli się o kadrach, aparatach, sesjach, pomysłach na zdjęcia. Mózg, dusza i serce ciągle kręcą się przy fotografii. Taki właśnie jestem- od początku do końca fotograf.

Każde moje zadanie — również a może przede wszystkim te fotograficzne – wykonuję w 100 %. Daję z siebie wszystko. Nie spoczywam na laurach, ciesząc się tym, co osiągnąłem, tylko idę dalej. Fotografia to całe moje życie i zawsze była i jest na pierwszym miejscu.

CZEŚĆ MAM NA IMIĘ GRZEGORZ

CIESZĘ SIĘ, ŻE MNIE ODNALEŹLIŚCIE!

ZAPRASZAM DO WIRTUALNEGO SPACERU PO MOIM FOTOGRAFICZNYM ŚWIECIE

“Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu. Odkryłem, że nie jest zbyt istotne, co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić”

Elliot Erwitt

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Dzień Waszego ślubu to bez wątpienia dzień niezwykły. Obfituje w różnorodne emocje. To dzień, w którym wszystko ma być naj. Najpiękniejszy wygląd. Najwspanialsza i wymarzona suknia. Najlepsza zabawa. Najbardziej dłużące się oczekiwanie na pierwsze spojrzenie sobie w oczy. Przedrostek „naj” staje się słowem kluczem. Taka też ma być fotografia ślubna, będąca jedną z najbardziej wymagających dziedzin fotografii. Najszczersza, najprawdziwsza, jak najbardziej naturalna, budząca największe emocje.

Taki też będzie mój reportaż ślubny. Zdjęcia w nim będą szczere, prawdziwe i piękne jak Wy i Wasi najbliżsi.

Zatrzymam dla Was te piękne i pełne emocji chwile. Spowoduję, że otwierając album, nawet po wielu latach poczujecie dokładnie to, co w dniu ślubu.

FOTOGRAF ŚLUBNY ŚLĄSK

Potrzebujecie fotografa ślubnego na Śląsku?

Świetnie trafiliście, gdyż fotografią ślubną zajmuję się od wielu lat i sprawia mi to nieustającą radość. Z kolei Śląsk jest mi fotograficznie bliski i uwielbiam tu pracować. Tym bardziej że na Śląsku mamy zarówno mnóstwo bardzo dobrych sal weselnych, jak i miejsc na sesje ślubne.

Ludzie, szczęście, emocje. To najistotniejsze w reportażu ślubnym. To właśnie oferuję jako fotograf ślubny na Śląsku.

Jestem czujnym obserwatorem nie reżyserem. Dlatego też moje historie ślubne są naturalne, pełne klimatu, emocjonalne i dynamiczne. Poznajcie ich kilka na moim blogu.

GDZIE FOTOGRAFUJĘ

Śląsk to mój dom. To miejsce, które swoją różnorodnością nieustannie mnie zachwyca. Tak, dokładnie różnorodnością. Śląsk to nie tylko szare, industrialne klimaty kopalniane. To również nowoczesność i mnóstwo pięknych terenów zielonych.

Fotografuję jednak po prostu tam, gdzie mnie zaprosicie z moim aparatem. Dojadę tam, gdzie będę potrzebny. Niezależnie czy będzie to ślub nad morzem, w górach czy za granicą. Wszędzie tam, gdzie jest miłość i dwoje zakochanych w sobie ludzi chcących razem iść przez życie, tam mogę być i ja towarzysząc Wam jako fotograf ślubny.

POZNAJCIE STYL MOJEJ PRACY

W fotografii ślubnej najważniejsi dla mnie są ludzie i ich emocje. To na to najbardziej zwracam uwagę. Moja fotografia cechuje się naturalnością. Na pierwszym planie są u mnie nowożeńcy i ich goście. Staram się wtapiać w tłum, by nie stresować nikogo swoim aparatem. Patrzę na zastaną rzeczywistość, obejmując okiem jak najwięcej. Jednak nie pomijam też detali, które budują klimat. Z reporterskim zacięciem stwarzam kadr po kadrze dynamiczną, prawdziwą i klimatyczną historię miłosną.

FOTOGRAF NA SESJE ŚLUBNE

Na szczęście czasy sztywnych sesji zdjęciowych robionych w studio fotograficznym bezpowrotnie minął. Teraz stawiamy na pokazanie prawdziwych emocji podkreślonych pięknym otoczeniem. Niezależnie czy sesja ślubna odbywa się w ciekawych wnętrzach, zielonych parkach, nad jeziorem, w górach czy nad morzem. W dalszym ciągu ma być naturalna i po prostu piękna. Dobry fotograf ze swoim aparatem towarzyszy tylko nowożeńcom. Pozwala, aby zatopili się w sobie i uczuciach, jakie przeżywają. Mają ochotę boso biegać po plaży lub położyć się na łące pełnej kwiatów patrząc sobie w oczy? W takim razie to mają właśnie zrobić. Takie są właśnie moje sesje ślubne. Przede wszystkim dopasowane do charakteru i potrzeb pary młodej. Jak najbardziej swobodne, naturalne i emocjonalne. Zapraszam do prześledzenia kilku na moim blogu lub do kontaktu i zobaczenia całego portfolio.

REPORTAŻ ŚLUBNY

Reportaż ślubny. Tym zajmuję się najczęściej i mam w tym spore doświadczenie.

Czemu słowo „reportaż”? Przecież to słowo kojarzące się z gazetą lub wiadomościami w telewizji? Tak naprawdę z założenia i reportaż ślubny i ten dokumentalny to praktycznie to samo. Jeden i drugi opowiada historię. W obu trzeba być elastycznym i szybko dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Jednocześnie nie wolno zapominać o pokazaniu tego, co najważniejsze. W reportażu nie ma pozowania, ustawiania nikt go nie reżyseruje. To dynamika i szczerość.

Jaki reportaż ślubny jest moim ulubionym? Jaki najczęściej wykonuję? Zaczyna się on w momencie przygotowań. Kolejnymi ujęciami pokazuje, to co dzieje się minuta po minucie. Opowiada o uśmiechu, łzach, wzruszeniu, radości, zapamiętuje wygląd i mnóstwo detali czy drobiazgów. Nie jest obojętny na to, co dzieje się w szerokich kadrach. Czasem może łapie nieistotne elementy, które po czasie są cudowną pamiątką z tego niezwykłego dnia.

ZDJĘCIA Z PRZYGOTOWAŃ PRZEDŚLUBNYCH

W praktycznie każdej ofercie fotografa ślubnego znajdziecie opcję zdjęć podczas przygotowań pary młodej. To taki ostatni moment, gdy jeszcze są panną i kawalerem. Tym chwilom towarzyszą duże emocje. Od radości i wzruszenia do czasem odrobiny smutku czy żalu w oczach rodziców. Uśmiech i błysk w oku miesza się z szybko otartą łzą. W domach panuje rozgardiasz, chaos, czasem wkrada się nerwowość. Te wszystkie momenty bardzo szybko mijają. Zacierają się szybko jeden z drugim. Czas na przygotowania jest dość ograniczony, a całkiem dużo do zrobienia – w szczególności w domu panny młodej. Chwile te warte są zapamiętania, co jest dość trudne w takich warunkach. Fotograf ślubny jest obok. Nie poddaje się nastrojowi czy nerwowości. Dzięki temu jest w stanie wszystkie te magiczne momenty wyłapać i utrwalić na kadrach zdjęciowych. To naprawdę wyjątkowe zdjęcia i większość par młodych uważa je za absolutnie obowiązkowe w swoim albumie ślubnym.

SESJA FIRST LOOK

Pod dom panny młodej podjeżdża pan młody w asyście swoich drużbów lub świadka. Wszyscy z zapartym tchem czekają na jego reakcję na widok swojej przyszłej żony. Uśmiechnie się czy uroni łzę wzruszenia? A panna młoda? Nieśmiało spojrzy na swojego wybranka, delikatnie się uśmiechając? Może rzuci mu się z radości na szyję? To właśnie moment first Look. Pierwsze spojrzenie, pierwsze emocje, pocałunek, przytulenie. Naprawdę warto zapamiętać je na zawsze. Dzięki takiej sesji możecie to zrobić. Zdjęcia z momentu first look są naładowane olbrzymimi emocjami. Według mnie, jako fotografa ślubnego,  są absolutnym ślubnym must have.

FOTOGRAF PODCZAS BŁOGOSŁAWIEŃSTWA DLA MŁODEJ PARY

Kolejny z jakże wielu wzruszających momentów w reportażu ślubnym. Moment rodzicielskiego błogosławieństwa na nowej drodze życiowej dla swoich dzieci. Fotograf ślubny musi działać tutaj bardzo dyskretnie nie zaburzając tej intymnej chwili. Jednocześnie nie pozwala jej umknąć.   Jakie emocje temu towarzyszyły widać dopiero później, przeglądając zdjęcia ślubne?

CEREMONIA ZAŚLUBIN A FOTOGRAF ŚLUBNY

Kluczowy moment całego tego najważniejszego dnia absolutnie nie może się obyć bez fotografa ślubnego. Udokumentuje on moment przyjazdu młodej pary, wszystkich gości, dekoracje i wszystkie inne detale. Co jest jednak esencją pracy fotografa ślubnego i na co najbardziej zwraca on uwagę? Przede wszystkim to para młoda skupiona na sobie i słowach przysięgi. Przygotowane obrączki, delikatny uśmiech czy splecenie dłoni? Tak właśnie fotografuję moment sakramentu,   zwracając szczególną uwagę na twarze narzeczonych i to, co w na nich widoczne.

FOTOGRAF ŚLUBNY NA ZABAWIE WESELNEJ

Aby reportaż ślubny był pełny i kompletny, nie może w nim zabraknąć zdjęć z sali weselnej. Jej wystroju, dekoracji, kolorowych świateł czy ciekawych elementów. Absolutną koniecznością są fotografie dokumentujące pierwszy taniec, podanie tortu, podziękowań dla rodziców czy tradycyjnych oczepin. Fotograf ślubny wtapia się w tłum bawiących się radośnie gości. Podpatruje rozmowy przy stołach czy dziecięce zabawy z animatorami. To wszystko ważne części tego dnia, który tak długo przygotowywaliście. Razem z pozostałymi tworzą kompletną i prawdziwą historię Waszego ślubu i wesela.

FOTOGRAF ŚLUBNY A SESJE KOBIECE

Często pracuję też z kobietami i fotografia kobieca jest mi bardzo bliska. Niezmiernie się cieszę, że coraz śmielej wkracza ona też do fotografii ślubnej. Kobiety chcą mieć niezwykłą pamiątkę w tym jedynym dniu. Dlatego też często dostaję prośby o kilka kobiecych i zmysłowych ujęć w trakcie przygotowań Panny Młodej. Piękna ślubna bielizna, welon czy podwiązka i można wyczarować zmysłowe ujęcia Panny Młodej. Będą z pewnością pięknym prezentem dla Pana Młodego. Zresztą czemu nie zafundować sobie buduarowej sesji Panny Młodej. Czemu nie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w ślubnych przygotowaniach. Równie piękne i niecodzienne zdjęcia mogą powstać podczas przymiarki sukni ślubnej. Fotografia kobieca pozwala na tak wiele, także dla Panny Młodej. 

CO JESZCZE ZOBACZYCIE NA MOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ

 Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę a koszulę fotografowanej osoby. Henri Cartier-Bresson

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Uwielbiam tworzyć portrety. Kocham pokazywać to, co piękne i prawdziwe w człowieku. Czasami przez obiektyw aparatu widzi się więcej i głębiej. Można spojrzeć nie tylko w oczy portretowanej osoby, ale i w jej duszę

FOTOGRAFIA KOBIECA

Fotografią kobiecą zajmuję się już też od wielu lat. Pracuję z modelkami współtworząc ich portfolio. Pracuję też z kobietami, dla których sesja kobieca jest prezentem dla nich samych. W obu przypadkach staram się w przyjacielskiej i swobodnej atmosferze w piękny sposób pokazać to, co w nich najlepsze. Kobiece sesje portretowe, sesje plenerowe, sesje sensualne, sesje apartamentowe, sesje aktowe. To wszystko znajdziesz w mojej fotografii kobiecej.

BLOG

Na moim blogu przeczytacie parę historii zarówno ślubnych, jak i portretowych. Zobaczycie, gdzie fotografuję i jak pracuję. Zapraszam do lektury

PORADNIKI

Na mojej stronie czekają na Was również różnego rodzaju poradniki. Zarówno te dla narzeczonych, jak i kobiet myślących o sesji zdjęciowej dla siebie.

Nie straszny już będzie wybór fotografa ślubnego, odnalezienie się w gąszczu stylów i atrakcji ślubnych czy wybór miejsca na sesję ślubną

Dla kobiet odkrywam tajniki rodzajów sesji zdjęciowych i odczarowuję stres przed nimi.

 PODOBA WAM SIĘ ?

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

SPRAWDŹ WOLNE TERMINY

Fotografuję śluby i wykonuję sesje ślubne w takich miastach jak:

Śląsk, Mysłowice, Imielin, Ruda Śląska, Bytom, Zabrze, Częstochowa, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Racibórz, Wodzisław Śląski, Orzesze, Kędzierzyn-Koźle, Mysłowice, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Myszków, Opole, Ustroń, Wisła, Rybnik, Tychy, Mikołów, Oświęcim, Chrzanów, Kraków, Wadowice, Wieliczka, Bochnia, Nowy Sącz, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Zakopane, Pszczyna, Nowy Targ, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Żywiec, Bielsko-Biała, Rzeszów, Bydgoszcz, Tarnów, Olsztyn, Ostrów Wielkopolski, Bieruń, Trzebinia, Brzeg, Wrocław, Lublin, Łódź, Lubliniec, Małe Ciche, Poznań, Siewierz, Skoczów, Toszek, Wałbrzych, Zawiercie

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONTAKTU

 TEL, 534-136-544, kontakt@grzegorzpalka.pl

Fotografia portretowa/fashion | Fotografia architektury | Reportaż dokumentalny I Fotografia wizerunkowa i fotografia biznesowa I Fotografia Przemysłowa