FAQ

Postanowiłem zebrać tutaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszę i takie, które sam chciałbym zadać szukając fotografa.

Pytaj Fotografowi 😉

O CO ZAPYTAĆ FOTOGRAFA NA SPOTKANIU?

Mam nadzieję, że wpis ten będzie służyć nie tylko Parom, które chcą dowiedzieć się więcej o mojej ofercie ślubnej. Chciałbym żeby przydał się także wszystkim, którzy planują spotkanie z fotografem ślubnym. Jeżeli zastanawiacie się jakie pytania zadać fotografowi to przejrzyjcie moją listę, bo może będą to Wasze pytania na spotkanie z fotografem?

Rodzice Maksymiliana & Tymoteusza ustalają pytania do fotografa (więcej: chrzest M&T 2019)

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

Chcielibyście się spotkać? To super:) Opowiem Wam o tym jak najczęściej wygląda mój dzień w pracy fotografa i pokażę Wam przykładowe albumy. Odpowiem na Wasze wszystkie pytania i napijemy się kawy w Waszej ulubionej kawiarni.

PYTANIA DO FOTOGRAFA

JAK MOŻEMY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Rezerwacja Waszego terminu odbywa się poprzez podpisanie umowy i wpłacenie zadatku.

Z JAKIM WYPRZEDZENIEM POWINNIŚMY CIĘ BOOKOWAĆ?

Podpisuję umowy na 2019/20/21, więc jeśli macie już termin możecie się odezwać.

CZY DOJEŻDŻASZ DO …?

Tak:) Lubię robić zdjęcia w nowych miejscach. Wysyłając do mnie wiadomość wspomnijcie, proszę, w jakim mieście organizujecie uroczystość.

CZY MUSIMY SPOTKAĆ SIĘ, ABY PODPISAĆ UMOWĘ?

Nie, możemy podpisać umowę całkowicie online.

MOŻEMY SIĘ Z TOBĄ SPOTKAĆ ZANIM PODPISZEMY UMOWĘ?

Pewnie! Powiedziałbym nawet, że jak mieszkamy w tym samym mieście to powinniśmy się spotkać. Jestem przekonany, że fotografa wybiera się nie tylko na podstawie zdjęć, ale tego jak się dogadujemy. Jeżeli mieszkamy daleko od siebie to możemy porozmawiać na Skype albo WhatsAppie.

MASZ UPOWAŻNIENIE DO FOTOGRAFOWANIA PODCZAS LITURGII W KOŚCIELE?

Mam. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale do fotografowania podczas mszy wymagane jest odpowiednie upoważnienie. Aby je uzyskać fotograf musi uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez kurię, na którym poruszane są tematy dot. poprawnego zachowania w kościele. Czasami na spotkaniach organizacyjnych przed ślubem Wasz ksiądz może się Was o to zapytać.

ILE DOSTANIEMY OD CIEBIE ZDJĘĆ?

Reportaż + sesja to u mnie min. 400- zdjęć na USB.

MASZ FACEBOOKA?

Mam, jest tutaj.

MASZ INSTAGRAM?

Mam: grzegorzpalka.pl

ROBISZ SESJE NARZECZEŃSKIE?

Jasne, że tak 🙂

Bardzo polecam sesje narzeczeńskie, bo to fajna opcja na poznanie się i rozruszanie przed obiektywem. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą Wam się przydać przy organizacji wesela – do zaproszeń albo jako prezent dla rodziców. (więcej: sesja narzeczeńska Aleksandry i Arturasesja narzeczeńska Magdaleny i Bartka)

JAK MOŻEMY SIĘ UMÓWIĆ NA SESJĘ ZAGRANICZNĄ?

Na to pytanie odpowiadam też w ofercie ślubnej. Podpytajcie mnie gdzie w danym roku możecie mnie złapać i postarajmy się zgrać nasze kalendarze.

CO JAK W TRAKCIE ZDJĘĆ COŚ CI SIĘ POPSUJE?

Nie musicie się o niczego obawiać. Używam high-endowego sprzętu, a do tego mam zawsze backupowy aparat, lampy i karty pamięci. Używam oczywiście aparatu z podwójnym slotem na kartę, więc każde zdjęcie zapisuje się jednocześnie na dwóch kartach pamięci.

CO JEŻELI PODPISZEMY UMOWĘ, A TY NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ZROBIĆ ZDJĘĆ NA NASZYM ŚLUBIE?

Przez cały sezon ślubny wstrzymuję się od kontuzjogennych aktywności fizycznych. Nigdy nie musiałem z niego korzystać, ale w umowie mam zapis dot. wypadków losowych, które uniemożliwiłyby mi wykonanie zdjęć na Waszym ślubie. W takim przypadku zaproponuję Wam zastępstwo któregoś z moich kolegów fotografów.

ZROBISZ NAM ZDJĘCIE GRUPOWE?

Uważam, że to niedoceniane zdjęcie, które zyskuje na wartości wraz z biegiem lat. Jeżeli tylko znajdziemy sprzyjające schody albo wzniesienie to na pewno wykorzystamy je do zdjęcia grupowego.

DO KTÓREJ ZOSTAJESZ NA WESELU?

Nie określam dokładnej godziny. Najczęściej do końca oczepin z zastrzeżeniem maksymalnego czasu pracy do 12h.

DZIAŁASZ SAM CZY JEST WAS DWÓCH?

Zależnie od potrzeb. W podstawowej opcji fotografuję sam, ale oczywiście istnieje możliwość, abym robił zdjęcia na Waszym weselu w duecie z drugim fotografem. Zawsze wtedy wspiera mnie.

CZEGO MAMY SIĘ SPODZIEWAĆ WSPÓŁPRACUJĄC Z TOBĄ?

Luzu i swobodnego kontaktu. W dniu ślubu macie dość stresu żeby dodatkowo przejmować się “panem fotografem”, więc postaram się zdjąć z Waszych barków część rzeczy, którymi mogę zająć się sam. Będę pamiętać o Waszym zdjęciu grupowym i zapytam czy macie już zdjęcie z dziadkami. Podczas przygotowań i ślubu zawsze jestem w pobliżu, więc jak zauważę, że mogę Wam coś podpowiedzieć to na pewno szepnę słówko.

JAK MOŻEMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ?

Możecie napisać do mnie maila korzystając z formularza kontaktowego. Odpowiadam na wszystkie wiadomości.

ILE TRWA SESJA NARZECZEŃSKA LUB ŚLUBNA?

W dniu ślubu wystarczy nam 15-30min. Jeżeli będziemy mieli 30min to już poszalejemy 🙂

Jak umawiamy się na sesję w inny dzień i idziemy na spokojny spacerek to potrzebny materiał zbierzemy w 1-1,5h, ale dla pewności możecie zarezerwować sobie wtedy wolne 2h.

MASZ JAKIEŚ PROPOZYCJE MIEJSC NA SESJĘ ŚLUBNĄ?

Mam i na pewno będę mógł Wam podpowiedzieć jakieś fajne miejsce.

KTO WYBIERA ZDJĘCIA DO ALBUMU ŚLUBNEGO?

Sami je wybierzecie korzystając z galerii online, do której dostaniecie link.

PROJEKTOWANIE ALBUMU ŚLUBNEGO – MAM NA TO WPŁYW?

Pewnie, że tak. Po tym jak wybierzecie zdjęcia, które mają znaleźć się w albumie stworzę projekt, który będziecie mogli przejrzeć i w wygodny sposób zaproponować ew. zmiany zostawiając komentarze przy rozkładówkach albo zdjęciach.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY FOTOALBUMEM A FOTOKSIĄŻKĄ?

Fotoalbum ma sztywne karty i każda rozkładówka otwiera się na płasko, a fotoksiążka ma miękkie strony i na środku powstaje grzbiet. Możecie zobaczyć jak to wygląda na instagramie o albumach.

JAK DŁUGO BĘDZIEMY CZEKAĆ NA SWOJE ZDJĘCIA?

Galerię online otrzymacie w ciągu 2-4 tygodni po ślubie lub sesji jeśli robimy ją oddzielnie.

W JAKI NAJŁATWIEJSZY SPOSÓB MOŻEMY PODZIELIĆ SIĘ ZDJĘCIAMI Z NASZYMI GOŚĆMI?

Wystarczy, że wyślecie im tajny link i hasło do galerii, którą dla Was przygotuję.

SZUKALIŚMY PYTAŃ NA SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM I TAK NA CIEBIE TRAFILIŚMY. JAK NAJŁATWIEJ SPRAWDZIMY TWOJE ZDJĘCIA?

pl Polski
X